«Тенетами ловлять птахів, а шовком - дівчат», — китайська мудрість

Вже багато тисяч років одним із найпопулярніших та найцінніших різновидів тканин є шовк.

Шовк - тканина з 3000-літньою історією

Археологічні знахідки свідчать, що виробництво шовку було відомо людям вже близько 3000 років тому. Найдревніший кокон шовкопряда, який датується 2 тис. р. до н.е., було знайдено у китайській провінції Шаньсі, а старовинні фрагменти вже готових шовкових тканин - в поселеннях Південного Китаю. Тому саме Китай вважається Батьківщиною шовку.Згідно з легендою, прясти шовк китайців навчила дружина Жовтого імператора (Хуан-Ді), який був легендарним правителем, прабатьком китайської нації.

Технологія виробництва шовку впродовж тривалого часу трималася в строгому секреті. Прекрасні натуральні тканини цінувалися дорого, тому власники секрету виробництва шовку намагалися як можна краще його охороняти. А розголошення секрету могло навіть каратися смертю.

Із розвитком торгівлі, починаючи вже з 2 століття до н.е., шовк із Китаю почав надходити до Європи. Транспортування шовку дало назву одному із найбільших торгових шляхів стародавнього часу - «Шовковий шлях». Згодом секрет виготовлення шовку перестав бути секретом і дійшов до Кореї, потім до Японії та Індії (4 ст. н.е.), і до Європи (6 ст. н.е.) Більш того, в Європі виробництво шовку розвинулосяв достатньо велику промисловість, особливо в Італії (13 ст.) та Франції (17 ст.)

Наразі значними країнами-виробниками шовку є Індія, Корея, Японія, Узбекистан, Бразилія, але провідним виробником залишається по праву Китай, із часткою світового виробництва близько 50%.Щоправда, зараз на світовому ринку з’явилося чимало недорогих замінників шовку, наприклад, віскоза або нейлон. Але все ж таки людям поки що не вдалося відтворити природне волокно шовку. «Навіть з допомогою сучасних наукових досягнень нам не вдається синтезувати шовк,— каже директор Музею шовку в місті Йокогама (Японія).— Ми знаємо все про шовк: як його формулу, так і структуру молекули. А втім, й досі не можемо створити його точну копію. Саме це я називаю незбагненною таємницею шовку».

 

Що ж за секрет виробництва так довго зберігався в секреті?

Справа в тому, що шовк є тканиною ні рослинного, ні тваринного походження. Шовкові нитки добуваються шляхом розмотування коконів тутового шовкопряда.

Ось тримаючи в руках шовкову сукню, мало хто здогадуєтеся, який процес виготовлення вона пройшла. Ми відкриваємо вам цей процес.

Спочатку самка тутового шовкопряда відкладає яйця. З них згодом з’являються маленькі шовкопряди, яких годуватимуть впродовж певного часу спеціальним «меню» - подрібненим листям тутового дерева. Коли настане час –шовкопряди починають закручуватись у кокони. Кокони можуть розрізнятись за якістю, кольором, та розміром.

Для того, щоб розкрутити кокон шовкопряда, потрібно розмістити його в гарячу воду. Тоді клейка речовина кокона розчиняється і можна вперше побачити шовкову нитку, довжина якої в середньому сягає 800-1000 метрів. Первинні шовкові ниточки складаються з білка та є надзвичайно тонкими, тому їх скручують у волокна. Одне волокно складається із 5-8 шовкових ниток. Ці волокна скручуються потім в пряжу, так званий шовк-сирець.

Шовк-сирець відправляється на фабрику, де із підготовлених волокон в ткацьких цехах виготовлятимуть саму тканину. Спочатку волокна виварюють (1,5 – 3 години при температурі 95 градусів) для видалення фарбників та жирів; фарбують та наносять малюнки за допомогою трафаретів (аерографний метод) та сітчастих шаблонів (апаратний метод); оживляють (в розчині оцту 15-30 хвилин при температурі 30 градусів) для надання тканині блиску та соковитості кольору. Деякі волокна фарбують декілька разів, щоб досягти складності відтінку. Для отримання білого шовку, волокна висвітлюють розчином перекису водню (8-12 годин при температурі 70 градусів). Останній етап – декатирування тканини – обробка шовку гарячою парою під високим тиском для зняття внутрішньомолекулярної напруги в структурі волокон.

Залежно від способів переплетіння створюються різні за структурою та якістю тканини. Наприклад, атлас, сатин, шифон, органза, газ, шовк дюпон, креп, тафта, дикий шовк та туаль – це все різновиди шовку.

Вже з готової тканини шиється сукня, як результат інтелектуальної праці її дизайнера.

 

Властивості шовку

Шовк володіє середньою термостійкістю та світлостійкістю – при довгому впливі тепла та світла втрачає свою міцність. Однак, шовк як натуральна тканина є нейтральним до дії органічних розчинників, а отже добре зберігає колір та блиск. В пошитті легко драпірується для створення об’ємних силуетів.

 

Шовк в асортименті «Wedding Style» задовольнить всі Ваші побажання та смаки.

Отже, можна розглянути тканини з нашого каталогу:

  1. ST-96 – цупкий натуральний двохсторонній шовк-атлас із притаманним йому блиском. Цей шовк непрозорий, тому гарно виглядатиме як основна тканина длявесільної сукні. Також можна звернути увагу, що даний шовк представлений у різних кольорах: беж, білий, чорний, сірий та червоний. Короткі шовкові сукні – класика для подруг нареченої.
  2. NewSatinGold – важкий спадаючий шовк-сатин із золотистим відливом. Розкішна натуральна тканина для весільної сукні. Спадаюча властивість шовку буде особливо гармонійно виглядати для сукні в грецькому стилі: складки вільно лягатимуть по всій довжині, а золотий відлив нагадуватиме про сонячну Грецію та одяг міфічних богинь.
  3. ST-06 – тонкий натуральний блискучий шовк-сатин. Найкраще підійде для пошиття легких літніх вечірніх, коктейльних тапляжних суконь, або жіночної білизни. Тканина представлена у яскравих кольорах.
  4. 10146B – шовк-шифон – легкий повітряний шовковий матеріал. Шифон найчастіше використовується для пошиття вечірніх та весільних суконь, особливо у вигляді верхнього шару, для надання сукні елегантних плавнихліній. Також із шифона шиють блузки, стрічки, шалі та нижню білизну. Як і з іншими креп-тканинами, з шифоном може бути важко працювати, через його тонку та гладку текстуру. При шитті виробів з шифону використовується французький шов, щоб уникнути торочіння. Шовк-шифон більш блискучий та гладенький, ніж схожий креп-жоржет.
  5. SS-06 - тонкий натуральний шовк-шифон. Тканина, яка є просто синонімом легкості. Надзвичайно м’яка та приємна на дотик. Ефектно виглядатиме з такого матеріалу довга спадаюча сукня, яка шикарно палатиме у вітряну погоду. Тканина також представлена у яскравих кольорах.
  6. SP01B – креп-жоржет - тонка, напівпрозора шовкова тканина. Відрізняється м’якістю та легкістю. Підходить для шиття вечірніх та весільних суконь таїх елементів, а також блуз, шалів, об’ємних багатошарових спідниць.

Запрошуємо Вас відвідати наш каталог натуральних тканин та дізнатися більше про наші пропозиції та переваги співпраці!