Атлас, шовк, сатин. Як обрати тканину для весільної сукні?

Класика завжди залишається класикою. Незважаючи на моду, яка постійно змінюється, класичні моделі весільних суконь не покидають колекції дизайнерів. Сьогодні магазини пропонують широкий асортимент весільних тканин, але атлас, шовк та сатин все ще залишаються одними з найбільш популярних.

Досить щільні, мають характерний блиск, можуть використовуватися як окремо, так і слугувати основою для створення сукні. Так в чому ж різниця між цими тканинами, як не помилитися та що варто знати, перед тим як купити тканину для своєї весільної сукні мрії?

Шовк.

Натуральний шовк залишається найдорожчою та найрозкішнішою тканиною. Наречена у шовковій сукні виглядає жіночно та елегантно. М’якість тканини, акуратний блиск – весільна сукня з шовку вимагає мінімуму аксесуарів. Але, варто зазначити, що шовк дуже вередливий. Як і будь-яка інша натуральна тканина, шовк сильно зминається. Широкі та пишні сукні дуже швидко втратять свій первісний вигляд. І якщо ви володарка витонченої фігури, варто обирати приталені моделі. Крім того, шовк складний в роботі. Тканина постійно падає та ковзає.

Завдяки сучасним дизайнерам, шовкові сукні сьогодні отримали величезну кількість варіацій. Весільна сукня з шовку – це не тільки довгі пишні моделі, але і короткі плаття в стилі 60х років, оригінальні наряди з драпуваннями, сукні в грецькому стилі та багато іншого. Незважаючи на усі недоліки тканини, весільне плаття з шовку – це взірець елегантності. Не дарма визнані ікони стилю Кеті Холмс та Анджеліна Джолі у день свого одруження обрали саме сукні з шовку.

Сатин.

Якщо ви хочете виглядати строго та стримано в день весілля, тоді сатин – це ваша ідеальна тканина. На відміну від шовку, сатин може містити синтетичні нитки. І завдяки цьому, такі сукні практично не зминаються.

Традиційний крій «Принцеса» виглядатиме незрівнянно з тканини сатин. У такій сукні ви зможете відчути себе головною героїнею дитячих казок. Матеріал відмінно тримає форму, гарно лягає складками та підкреслює ніжний А-силует. Для декору таких суконь можна використовувати практично усі види оздоблення: мереживо, вишивку, бісер, стрази та інше.

Атлас.

Особливе місце під час вибору тканини для весільної сукні посідає атлас. Якщо порівнювати з іншими видами весільних суконь, саме атлас користується найбільшим попитом. Поверхня тканини гладка та блискуча, а щільність матеріалу дозволяє виконати будь-яке оздоблення вбрання. Так, сукні з атласу часто прикрашають намистинами, стразами, мереживом, оскільки, завдяки своїм характеристикам, тканина не витягується та не обвисає. Крім того, атлас дає можливість створювати неймовірні ефекти, наприклад такі, як «м’яте» оздоблення.

Під час вибору тканини атлас для весільної сукні важливо пам’ятати декілька моментів. Наприклад, якщо ви плануєте весілля на теплий літній період, ваш день передбачає багато прогулянок та переїздів, атлас вам не підійде. Тканина зминається, до того ж у такій сукні вам буде спекотно. Натомість, якщо ваші весільні урочистості відбуватимуться у холодну пору року – тоді сміливо можете обирати атласну весільну сукню.

Яку б з даних тканин ви не обрали за основу для весільної сукні, варто пам’ятати, що весільне вбрання, звісно, незамінний компонент вашого свята. Проте немає нічого важливішого, аніж ваші почуття та емоції в день укладання шлюбу.

Ознайомитися з повним переліком тканин ви зможете у категорії «Атлас/сатин». Більше того, пропонуємо детальніший огляд та відмінності асортименту.