Познайомившись з органзою та її магічними властивостями, не захочеться розлучатися з нею ніколи. Тканина органза надійно оселиться в кожній з ваших колекцій, залишивши легку нотку загадковості і розкішної елегантності.
Сьогодні ми з Вами розберемо, чому ж багато дизайнерів так люблять використовувати цю тканину для оздоблення весільних суконь.

Органза – це прозора, тонка, але жорстка тканина. Багато кравців використовують її для створення об’ємних спідниць і суконь. Матеріал може ввести в оману своєю невагомістю і легкістю, але органза – надзвичайно міцний матеріал. Як багато інших розкішних тканин, її привезли в Європу зі Сходу в кінці XVIII століття. Традиційно, тканину виробляли з шовкових волокон, і коштувала вона чимало грошей, але з появою синтетичних матеріалів – стала доступнішою для шанувальниць напівпрозорих невагомих тканин.
«Коктейль» з шовку, поліестеру або віскози подарував цьому матеріалу міцність, надзвичайні переливи на сонці і перламутрове сяйво. Більшість сучасних зразків органзи складаються з 100% поліестеру.
Органза зараз є однією з найпопулярніших тканин для весільних і вечірніх суконь. Ця тканина дуже добре тримає форму, завдяки чому, до сьгодні залишається вибором №1 для шанувальників водночас об’ємного і витонченого дизайну.

Різноманіття суконь з органзи просто зашкалює. Часто, це пишні, довгі або короткі, прямі сукні, з повітряними рукавами різної довжини, об’ємним коміром або прозорим кейпом. Органзу доповнюють вишуканою вишивкою, а також комбінують з блискучими сатиновими тканинами та мереживом.
Для таких суконь характерна витонченість і легкість. Вони вбирають в себе всі переваги цього матеріалу.

Особливості тканини органзи
Отже, які переваги органзи?
Ось невеликий перелік:
- Міцність, стійкість до розривів.
- Легка вага.
- Світлопроникність.
- Естетичний зовнішній вигляд вбрання
- Практично не зминається.
- Мінімальне зсідання тканини.
- Жорсткість і формостійкість. Саме завдяки цим якостям, з органзи Ви отримаєте пишні силуети і стійкі складки.
Поряд з перевагами завжди йдуть деякі недоліки, з якими потрібно змиритися і враховувати в процесі роботи.
Серед них:
- Низька повітропроникність.
- Складнощі в кроїнні і обробці, через ковзку поверхню полотна.
- Багато видів здатні створювати на поверхні статичну електрику.
- При попаданні вологи тканина стає хвилястою, тому перед кроєм, органзу потрібно розгладити сухою праскою.
У сучасному виробництві органзи використовуються найтонші нитки поліестеру, вони повинні бути дуже міцними. Перед використанням нитки проходять ретельну перевірку, а на наступних етапах виробництва їх спеціально обробляють для надання характерного блиску.

З огляду на це, розрізняють матову та блискучу органзу. Крім того, полотно може бути однотонним та гладким або ж із візерунком.
Наші менеджери швидко зорієнтують Вас щодо властивостей того чи іншого виду органзи, а також підберуть варіант потрібної тканини.
Ви можете самостійно ознайомитися з асортиментом і описом кожного товару в категорії «Органза».
Як доглядати за нарядами з органзи
Як і будь-які інші речі, наряди з органзи вимагають правильного догляду.
Такі предмети одягу рекомендують прати вручну із засобом для прання, зануривши у теплу воду на кілька годин. Потім треба обполоснути у холодній воді. Під час прання утримайтеся від механічного впливу та викручування. Для машинного прання обирайте делікатний режим без відтискання та рідкий засіб. Температура води не має бути більшою за 40°С.
Одяг і тканина сохнуть на плічках та мотузці у розправленому вигляді. Додамо, що сушити необхідно у добре вентильованому приміщенні. А прасувати органзу краще всього, коли тканина ще волога, при мінімальному нагрів праски.
Завдяки дотриманню цього невеликого переліку рекомендацій, ваші речі з органзи та сам матеріал зберігають привабливий зовнішній вигляд надовго.