Використання органзи в оздобленні весільних суконь

Познайомившись з органзою та її магічними властивостями, не захочеться розлучатися з нею ніколи. Вона надійно оселиться в кожній з ваших колекцій, залишивши легку нотку загадковості і розкішної елегантності.

Сьогодні ми з Вами розберемо, чому ж багато дизайнерів так люблять використовувати цю тканину для оздоблення весільних суконь.

Viktor&Rolf

Органза – це прозора, тонка, але жорстка тканина. Багато кравців використовують її для створення об’ємних спідниць і суконь. Матеріал може ввести в оману своєю невагомістю і легкістю, але органза – надзвичайно міцний матеріал. Як багато інших розкішних тканин, її привезли в Європу зі Сходу в кінці XVIII століття. Традиційно, тканину виробляли з шовкових волокон, і коштувала вона чимало грошей, але з появою синтетичних матеріалів – стала доступнішою для шанувальниць напівпрозорих невагомих тканин.

«Коктейль» з шовку, поліестеру або віскози подарував цьому матеріалу міцність, надзвичайні переливи на сонці і перламутрове сяйво. Більшість сучасних зразків органзи складаються з 100% поліестеру.

Органза зараз є однією з найпопулярніших тканин для весільних і вечірніх суконь. Ця тканина дуже добре тримає форму, завдяки чому, до сьгодні залишається вибором №1 для шанувальників водночас об’ємного і витонченого дизайну.

Elihav Sasson

Різноманіття суконь з органзи просто зашкалює. Часто, це пишні, довгі або короткі, прямі сукні, з повітряними рукавами різної довжини, об’ємним коміром або прозорим кейпом. Органзу доповнюють вишуканою вишивкою, а також комбінують з блискучими сатиновими тканинами та мереживом.

Для таких суконь характерна витонченість і легкість. Вони вбирають в себе всі переваги цього матеріалу.

Saiid Kobeisy

Отже, які переваги органзи?

Ось невеликий перелік:

 • Міцність, стійкість до розривів.
 • Легка вага.
 • Світлопроникність.
 • Естетичний зовнішній вигляд вбрання
 • Практично не зминається.
 • Мінімальне зсідання тканини.
 • Жорсткість і формостійкість. Саме завдяки цим якостям, з органзи Ви отримаєте пишні силуети і стійкі складки.

Поряд з перевагами завжди йдуть деякі недоліки, з якими потрібно змиритися і враховувати в процесі роботи.

Серед них:

 • Низька повітропроникність.
 • Складнощі в кроїнні і обробці, через ковзку поверхню полотна.
 • Багато видів здатні створювати на поверхні статичну електрику.
 • При попаданні вологи тканина стає хвилястою, тому перед кроєм, органзу потрібно розгладити сухою праскою.

У сучасному виробництві органзи використовуються найтонші нитки поліестеру, вони повинні бути дуже міцними. Перед використанням нитки проходять ретельну перевірку, а на наступних етапах виробництва їх спеціально обробляють для надання характерного блиску.

Georges Hobeika

З огляду на це, розрізняють матову та блискучу органзу. Крім того, полотно може бути однотонним та гладким або ж із візерунком.

Наші менеджери швидко зорієнтують Вас щодо властивостей того чи іншого виду органзи, а також підберуть варіант потрібної тканини.

Ви можете самостійно ознайомитися з асортиментом і описом кожного товару в категорії «Органза».