фактурні тканини

Огляд фактурных тканин: властивості, переваги, використання у весільному вбранні

Під час вибору тканини для пошиття, кожен думає про те, щоб готовий виріб у результаті виглядав естетично, якісно і оригінально. Поєднати всі якості в одному вбранні легко, якщо використовувати фактурні тканини.

До них належать:

 • Мікадо
 • Твіл
 • Жакард

Розглянемо особливості кожного матеріалу окремо.

Фактурні тканини. Мікадо

Мабуть, одна з найбільш класичних «весільних» тканин. Безсумнівно,  матеріал призначений для створення справді королівських суконь. Дещо схожий з атласом, але основною відмінністю є його унікальна рельєфна структура.

Тканина щільна, але водночас легка, відрізняється особливим блиском, який з роками не тьмяніє. Завдяки цьому добре тримає форму і маже не мнеться.

За допомогою цієї тканини створюють приголомшливі корсети і широкі пояси, які підкреслюють всі найпривабливіші вигини і водночас корегують маленькі вади, роблячи власницю вбрання ще витонченішою.

У світі весільної моди головними поціновувачами цієї тканини можна назвати іспанські бренди Pronovias, St. Patrick и Rosa Clará. У своїх колекціях вони часто використовують Мікадо, щоб підкреслити унікальний фірмовий стиль.

І це не дивно, тому що Мікадо у весільному платті створює чистий та чіткий силует з витонченими контурами та тонкими деталями.

тканина мікадо Milla Nova
Milla Nova

Досягнути саме такого благородного ефекту Ви зможете за допомогою наших тканин:

 • МК04 щільний мікадо, з помірним глянцевим блиском, підходить для створення пишного вбрання;
 • МК03 більш м’який варіант, який гарно переливається та добре піддається драпуванню.

Твіл – особлива тканина

Ще однією тканиною з цікавим рельєфом є Твіл.

За своїми властивостями – міцний і щільний матеріал. Створюється за допомогою саржевого плетіння. Плетіння характеризується своїми діагональними лініями, які створюються за допомогою зміщення ниток в основі.

Матеріал можуть отримувати з натуральних волокон (бавовна, шовк), а також у поєднанні із синтетичними (поліестер, еластан).

Твіл цінують за певні переваги щодо інших тканин, серед яких:

 • Висока щільність
 • Зносостійкість
 • Естетичний вигляд
 • Не деформується. Тканина не утворює заламування, не мнеться і не розтягується.
 • Низька рівень збігання тканини.
 • Піддається драпуванню (за допомогою твілу можна створювати складні моделі одягу).
 • Не пропускає пил та бруд, затримуючи їх із зовнішньої сторони полотна, але при цьому добре пропускає повітря.

Тканина Твіл – ідеальний вибір для багатьох швейних проєктів.

Зважаючи на переваги цього матеріалу, важко втриматись, щоб не використати його в роботі. Крім того, з допомогою твілу можна створювати незрівнянне весільне вбрання. Це можуть бути не тільки класичні сукні, а й сучасні брючні костюми, які відрізняються не тільки привабливим виглядом, але й комфортом.

Для того, щоб відчути всі переваги метеріалу і створити винятковий дизайн весільного вбрання, варто скористатись допомогою нашого інтернет-магазину Wedding Style. Адже саме тут Ви можете придбати якісний твіл, який стане вірним помічником в роботі над майбутніми колекціями.

Побачити фото матеріалу можна на сторінці товару FR016.

Розкішний жакард

До рельєфних тканин також належить і жакард. Це рифлена тканина з контурним малюнком, що повторюється. Сам малюнок не вибивається на поверхні полотна, а вплітається в основу на спеціальному механічному ткацькому станку.

Саме в 1804 році французький ткач Жосеф Марі Жаккар винайшов цю технологію, тому і тканину назвали на його честь.

сукня із жакарду Milla Nova
Milla Nova

Для виготовлення жакардової тканини  використовують різні матеріали, такі як поліестер, шовк, бавовна і акрил.

Залежно від щільності і ваги полотна, воно слугує різним цілям. Легкі жакардові полотна часто вибирають для весняних і літніх весільних суконь, тоді як тяжкі тканини актуальні в холодну пору року.

Вага і щільність готової жакардової тканини  в результаті залежать від типу волокон, які використовуються під час плетіння.

Жакард відзначається щільністю, довговічністю, а також зносостійкістю.

Зазначені вище характеристики прекрасно доповнює естетична складова. Адже весільний одяг, створений з такої тканини, – це втілення елегантності і магнетичного шарму. Ознайомитись з повним асортиментом жакардових тканин  Ви можете на сторінці категорії «Фактурні тканини».