Тканина-підкладка на плаття

Як підібрати тканину-підкладку?

«У моди дві мети: зручність і любов.

А краса виникає, коли мода досягає цих цілей »

–  Коко Шанель

Коли ми шиємо чи оцінюємо вбрання – більше уваги приділяємо зовнішній стороні тканини, тоді як внутрішній частині – значно менше. Однак, важливе місця посідає саме тканина-підкладка. Якщо не обрати правильну підкладку, – є ризик отримати в результаті красиву річ ззовні, але зовсім некомфортну під час носіння.

Тому варто розглянути які ж функції у підкладкових тканин, основні види та їх головні характеристики, щоб надалі ви могли успішно обрати найкращий варіант для пошиття певного одягу.

тканина-підкладка

Отже, давайте визначимо, що ж це за тканина – підкладка.

Це матеріал, який захищає верхню тканину готового вбрання  від стирання, проникнення вологи і пришивається з виворітного боку. Тканина-підкладка має широкий спектр застосування, від пошиття суконь і до виготовлення штор.

В чому полягають переваги використання тканини-підкладки в одязі:

 • поглинання вологи;
 • підтримка правильної форми виробу;
 • збільшення щільності готового виробу;
 • надання об’єму;
 • маскування швів і дефектів вивороту

До складу підкладкових матеріалів можуть входити як натуральні, так і штучні волокна. Вибір першого або другого варіанту буде визначатися видом одягу, в якому потрібно використовувати підкладку.

Але головне, на що потрібно звернути увагу – це те, що хороша тканина-підкладка повинна бути досить щільна, щоб приховати усі непотрібні шви.

Та, крім цього, потрібно і врахувати відповідність наступним вимогам:

 • гладкість, для уникнення дискомфорту при дотику до шкіри;
 • максимально низький рівень зминання;
 • відповідність якості і вартості підкладкової тканини готового виробу;
 • таке ж збігання, як і у основного полотна (не більш як 2%);
 • запобігання контакту вологи з основною тканиною;
 • зносостійкість;
 • висока міцність на розрив (оптимально в межах 20-30 деканьютон) і розтягнення.

Підкладковий матеріал застосовується для найрізноманітнішого одягу, але підходить він не для всього. Наприклад, важко уявити святкову сукню або офісний костюм без підкладки. А в разі пошиття легких літніх суконь, тоненьких блузок, футболок та шортів, вона лише займатиме місце і створить незручності.

Із основними характеристиками і вимогами розібралися, а тепер варто перейти до питання вибору потрібного типу підкладки.

тканина-підкладка для костюму

Типи підкладки тканини

Ділять їх за сировиною, що входить до складу. Як і у багатьох різновидів тканин, підкладка має  певні переваги і недоліки. Серед найбільш гігроскопічних виділяють ацетатні і віскозні, але при цьому вода і піт можуть залишити на них свої сліди. Деякі з довговічних капронових і поліестерових погано поглинають, і тому їх часто використовують тільки для верхнього одягу. Вовняні вироби доповнюють віскозною підкладкою, а одяг з штучних матеріалів – такою ж підкладкою, що містить у своєму складі нейлон або поліестер.

Під час пошиття стрейчевих суконь, костюмів та брюк варто користуватися еластичними підкладковими матеріалами, саме такі ви можете знайти в інтернет-магазині Wedding Style, артикул FG009 (COTTONY LINING).

тканина-підкладка на корсеті

Ця еластична, м’яка тканина спеціально створена для використання разом з стрейчевими, тому що в готовому виробі вона буде розтягуватися разом з основним матеріалом. До еластичних підкладкових тканин також відносяться і матеріали під артикулами FG004 та FG006.

 • FG004 (INTERLOCK LINING) – матова тканина, м’яка і дуже приємна на дотик, що дає можливість зробити одяг неймовірно комфортним. Матеріал пластичний, добре драпірується. Використовується для усунення прозорості основної тканини. За складом 100% POLYESTER.
 • Її аналог – FG006 (INTERLOCK LINING) – відрізняється своїм складом (94% POLY 6% SPANDEX), вираженим блиском і ковзкою поверхнею, але  співпадає з попереднім матеріалом за всіма іншими якостями.
 • Якщо готовий виріб не еластичний, тоді сміливо можна використовувати тонку антистатичну європідкладку під артикулом PO5. Матеріал тонкий, дуже легкий і приємний до тіла. Дивовижний варіант для пошиття весільних, вечірніх суконь, а також спідниць.

Поради щодо вибору підкладкової тканини

І ще кілька порад щодо вибору підкладкової тканини:

Підкладка повинна бути тонша, аніж основна тканина. Якщо основний матеріал трохи просвічується, варто вибрати підкладку, яка буде співпадати по тону. Але іноді використовують і контрастні поєднання, в такому випадку образ буде виглядати свіжо, незвично і оригінально. Ковзка підкладка буде зручною для тих, хто бажає, щоб було легше одягати вбрання.

Тканина-підкладка – ключовий і незамінний елемент більшості предметів гардеробу. Вона може стати базовим фактором і ключем до успіху під час створення одягу та інших виробів.

У нашому інтернет-магазині Ви знайдете саме ту тканину, яку давно шукали. Познайомитися ближче з матеріалами можна в підкатегорії «Підкладочна тканина». Наші менеджери завжди раді допомогти з підбором тканини, для цього лише потрібно звернутися за номером телефону, що вказаний на цій сторінці «Контакти».