тканина тафта для весільної сукні

Створюємо культовий дизайн весільних суконь за допомогою тафти

Тафта як тканина є ідеальним матеріалом для особливих випадків, за допомогою якої створюються розкішні весільні сукні та вечірні вбрання. Її часто використовують такі культові дизайнери, як Коко Шанель та Крістіан Діор. Легка, блискуча тканина, виготовлена з шовкових волокон, поліестеру або нейлону, створює гарні силуети та вважається ідеальною тканиною для створення модних образів.

Що таке тканина тафта?

Тафта – це хрумка гладка тканина, найчастіше виготовлена з волокон шовку. Але також вона може виготовлятися із сплетень поліестеру, нейлону, ацетату або інших синтетичних волокон. Тканина тафта зазвичай має глянсовий блискучий вигляд. Тафта може варіюватися за вагою від легкої до середньої і за ступенем вираженості, залежно від типу волокна, що використовується, і щільності плетіння.

Слово «тафта» походить від перського слова “Taffeta”, що означає “чіткий, зітканий”.

Як і де виробляється тафта?

Тафта виготовляється в техніці простого плетіння, при якій одна нитка “качка” проходить над і під однією ниткою основи, створюючи малюнок шахівниці. Унікальність тафти полягає в тому, що нитки скручуються під час плетіння, створюючи при цьому певну жорсткість і структуру кінцевого полотна.

Спочатку тафта була зроблена з шовку, але в ХХ столітті виробники почали виготовляти тафту з напівсинтетичних волокон, таких як віскоза, і синтетичних волокон, таких як нейлон, поліестер та ацетат. Поліефірна тафта є сьогодні найпопулярнішим видом тафти, оскільки вона недорога і добре імітує шовк.

Тканина з шовкової тафти спочатку вироблялася у Стародавній Персії, але неясно, наскільки близько ця тканина нагадувала сучасну тафту. З роками виробництво цієї тканини поширилося на Китай та Індію, які залишаються найбільшими виробниками шовку у світі. Производство тафты в миреХоча ця тканина все ще виробляється на Близькому Сході до певної міри, фабрики в Індії протягом століть були основними виробниками матеріалу тафта. Цей текстиль також виробляється в Пакистані, і в Китаї, який є провідним виробником більшості видів текстилю, також містить багато фабрик, що виробляють цей тип тканини, незалежно від того, виготовлена вона з шовкових волокон або синтетичного матеріалу.

Фабрики в Індії почали використовувати механічні ткацькі верстати для виробництва текстилю в 1990-х роках, і хоча високоякісна тканина тафта вироблялася в Китаї між 1970 і 1990 роками, ця країна більше не виробляє форми цієї тканини найвищої якості. Сучасна тафта була спочатку розроблена у Франції та Італії в кінці 19-го століття, і залишається фактом, що найкращі види цієї тканини все ще виробляються у західних країнах.

У магазинах Wedding Style представлена тканина тафта для сукні, виробництво якої знаходиться у Тайвані. Чому вибір партнера впав на фабрику Тайваню?

Все через оптимальне співвідношення ціни продукту, його якості та термінів виготовлення. Завдяки високому контролю використовуваної сировини, кінцевий результат завжди вражає своїми технічними та естетичними характеристиками. Також підкуповує висококласна технологія виробництва тафти разом із усіма інноваціями. Текстильні фабрики Тайваню прославилися еко-зразками тканин, такі продукти їх відрізняють від решти фабрик. Чудові ноу-хау та продукція високої якості дозволяють займати текстильні компанії Тайваню провідні позиції на ринку текстилю.

Характеристики тафти

Тканина тафта для сукні вважається висококласним матеріалом, з красивою, гладкою поверхнею та унікальними характеристиками.

Полотно тафти з чіткою структурою і добре тримає форму завдяки щільно переплетеним ниткам, що сплетені один з одним у простому переплетенні. Тафта має глянсовий блиск, який є унікальним для тканини і походить від вроджених якостей шовку або поліестеру. Має гладку поверхню. Тканина видає потріскуючий шурхотливий звук, званий «scroop» (комбінація дряпання і «вупа»), коли вона треться про свою поверхню.

Тафта тканина: види

Тафта може бути різною – тонкою, м’якою, щільною, блискучою або матовою, – і використовуватися в найрізноманітнішому оздобленні нарядів.

У нашому інтернет-магазині представлено кілька видів тафти, серед яких:

  • Тонка блискуча тафта під кодом EY36.
  • М’яка тафта EY7. Тканина має гладку поверхню і помірний блиск.
  • Щільна тафта з матовою поверхнею EY17.
  • «Слухняна» тафта TF06, яка набуває будь-якої форми. У структурі тканини присутня металізована нитка, що і наділяє її відмінними формотримуючими властивостями.
  • Стрейтчева матова тафта FE016М’яка тканина добре тягнеться і тримає форму.

В інтернет-каталозі магазину Wedding Style представлена тканина тафта на будь-який смак. А побачити фото матеріалів можна на сторінці категорії Тафта або у вікні товару зі списку вище.

Які переваги тафти?

  • Розкішний вигляд. Тафта – це мерехтлива, свіжа тканина, що створює багато культових образів. Мерехтіння походить від типу волокна, що використовується для виготовлення тафти, такого як шовк або віскоза.
  • Податливость. Це жорстка тканина, яка здатна створити красивий структурний силует. Відмінно драпірується та утворює ламані фактурні складки.
  • Зносостійкість. Матеріал міцний і зберігає свою гладку поверхню, а також не втрачає своєї форми з часом. Сукня з тафти виглядає бездоганно навіть із часом.
  • Хороші водовідштовхувальні властивості.

Які недоліки тафти?

  • Труднощі у роботі. Матеріал слизький та його важко маневрувати на швейній машині. Щоб зробити тафту трохи податливішою в роботі, спробуйте попередньо випрати тканину, щоб зробити її м’якшою, і використовуйте гостру голку.
  • Велика вартість тканини. Шовкова тафта може бути дуже дорогою через вартість шовку. Тим не менш, поліефірна тафта набагато доступніша.
  • Відсутність еластичності. Тафта не сильно розтягується, тому вона не є ідеальною для предметів одягу, для створення яких потрібна гнучкість тканини. Оскільки волокна дуже тонкі та ніжні, на тканині дуже легко залишити затяжки.
  • Схильність до електризації.
  • Погана повітропроникність.

Посібник з догляду за тканиною: як доглядати за тафтою?

Чищення тафти має бути сухим або із застосуванням ручного прання з холодною водою. Шовкова тафта завжди потребує хімічного чищення; проте тафту із синтетичних волокон можна прати в домашніх умовах.

Ось кілька рекомендацій щодо прання синтетичної тафти:

  • Використовуйте холодну воду, оскільки гаряча вода може призвести до «линьки» барвників.
  • Використовуйте ніжний миючий засіб.
  • Не вичавлюйте і не скручуйте одяг, щоб не пошкодити тканину та не зіпсувати форму.
  • Сушити вироби та тканину краще в добре провітрюваному приміщенні, а не під прямим сонячним промінням. Також їх потрібно розмістити в горизонтальному положенні, попередньо поклавши під низ бавовняну тканину.
  • За необхідності використовуйте праску з низьким нагріванням.