тканина тафта для весільної сукні

Створюємо культовий дизайн весільних суконь за допомогою тафти

Тканина тафта для сукні – ідеальний матеріал для особливих випадків, за допомогою якої створюються розкішні весільні та вечірні сукні. Її часто використовували такі культові дизайнери, як Коко Шанель і Крістіан Діор. Легка, блискуча тканина, виготовлена ​​з шовкових волокон, поліестеру або нейлону, створює гарні силуети і вважається ідеальною тканиною для створення модних образів.

Що таке тафта?

Тафта – це хрустка гладка тканина, найчастіше виготовлена ​​з волокон шовку, але вона також може створюватись  із сплетінь поліестеру, нейлону, ацетату або інших синтетичних волокон. Така тканина зазвичай має глянцевий блискучий вигляд. Тафта може відрізнятися за вагою – від легкої до середньої,-  і за ступенем вираженості структури, в залежності від типу волокна, що використовується, і щільності плетіння.

Слово «тафта» походить від перського слова «Taffeta», що означає «чіткий, витканий».

Як і де виробляється тафта?

Тафта виготовляється  технікою простого плетіння, при якій одна нитка утоку проходить над і під однією ниткою основи, створюючи малюнок шахової дошки. Унікальність тафти полягає в тому, що завдяки скручуванню ниток при плетінні, готова тканина набуває жорсткості та характерної структури.

Спочатку тафта була виготовлена з шовку, але в двадцятому столітті виробники почали створювати тафту з напівсинтетичних волокон, таких як віскоза, і синтетичних волокон, таких як нейлон, поліестер і ацетат. Поліефірна тафта є сьогодні найбільш популярним видом тафти,тому що вона недорога і добре імітує шовк.

Тканина з шовкової тафти спочатку вироблялася в Стародавній Персії, але незрозуміло наскільки ця тканина була схожа на сучасну тафту. З роками виробництво тканини поширилося в Китай та Індію, які залишаються найбільшими виробниками шовку в світі.

виробництво тафти у світі

Хоча ця тканина все ще виробляється на Близькому Сході в деякій мірі, фабрики в Індії протягом століть були основними виробниками тафти. Цей текстиль також виробляється в Пакистані, і Китай, який є провідним виробником більшості видів текстилю, також містить багато фабрик, що виробляють цей тип тканини, незалежно від того, виготовлена ​​вона з шовкових волокон чи синтетичного матеріалу.

Фабрики в Індії почали використовувати механічні ткацькі верстати для виробництва текстилю в 1990-х роках, і хоча високоякісна тафта виготовлялася в Китаї у період 1970-1990 років, ця країна більше не виробляє зразки цієї тканини найвищої якості. Сучасні полотна тафти були спочатку розроблені у Франції та Італії в кінці 19-го століття, і залишається фактом, що кращі види цієї тканини все ще виробляються в західних країнах.

 У магазинах Wedding Style представлена тканина тафта для сукні, виробництво якої знаходиться в Тайвані. Чому вибір партнера впав на фабрику Тайваню?

Все через оптимальне співвідношення ціни продукту, його якості і термінів виготовлення. Завдяки високому контролю сировини, кінцевий результат завжди вражає своїми технічними і естетичними характеристиками. Також підкуповує висококласна технологія виробництва разом з усіма інноваціями. Текстильні фабрики Тайваню прославилися еко-зразками тканин, такі продукти їх відрізняють від усіх інших фабрик. Унікальні ноу-хау і продукція високої якості дозволяють займати текстильним компаніям Тайваню провідні позиції на ринку текстилю.

Характеристики тафти

Тканина тафта для сукні вважається висококласним матеріалом, з красивою, гладкою поверхнею і унікальними характеристиками.

Полотно тафти має чітку структуру і добре тримає форму завдяки щільно переплетеним ниткам, сплетеними одні з одними в простому переплетенні. Тафта має глянцевий блиск, який є унікальним для даного виду текстилю і походить від вроджених якостей шовку або поліестеру. Має гладку поверхню. Тканина утворює звук з потріскуванням і шурхотінням, так званий «scroop» (комбінація дряпання і «вупа»), коли торкається своєї поверхні.

Види тафти

Тафта може бути різною – тонкою, м’якою, щільною, блискучою або матовою, – і використовуватися для найрізноманітнішого оздоблення вбрання.

У нашому інтернет-магазині представлено кілька видів тафти, серед яких:

 • Тонка блискуча тафта під кодом EY36.
 • М’яка тафта EY7. Тканина має гладку поверхню і помірний блиск.
 • Щільна тафта з матовою поверхнею EY17.
 • «Слухняна» тафта TF06, яка набуває будь-якої форми. У структурі тканини присутня металізована нитка, що і наділяє її відмінними властивостями, які дозволяють зберігати форму.
 • Стретчева матова тафта FE016. Тканина м’яка, добре тягнеться та тримає форму.

В інтернет-каталозі магазину Wedding Style ви можете купити тафту оптом, а переглянути фото матеріалів можна на сторінці категорії Тафта або у вікні товару зі списку вище.

Які переваги тафти?

 • Розкішний вигляд. Тафта – це мерехтлива, оригінальна тканина, за допомогою якої створюється  багато культових образів. Мерехтіння походить від типу волокна, що використовують під час виготовлення тафти, такого як шовк і віскоза.
 • Піддатливість. Це жорстка тканина, здатна створити гарний структурний силует. Відмінно драпірується і утворює ламані фактурні складки.
 • Зносостійкість. Матеріал міцний і зберігає свою гладку поверхню, а також не втрачає свою форму з часом.
 • Хороші водовідштовхувальні властивості.

Які недоліки тафти?

 • Труднощі в роботі. Матеріал ковзкий і його важко скеровувати на швейній машині. Щоб зробити тафту більш “слухняною” в роботі, спробуйте попередньо випрати тканину, щоб зробити її  м’якшою, і використовуйте гостру голку.
 • Висока вартість тканини. Шовкова тафта може бути дуже дорогою через вартість шовку. Проте, поліефірна тафта більш доступна.
 • Відсутність еластичності. Тафта не сильно розтягується, тому вона не ідеальна для моделей одягу, при створенні яких потрібна еластичність тканини. Оскільки волокна дуже тонкі і ніжні, на тканині дуже легко залишити зачіпки.
 • Схильність до електризації.
 • Погана повітропроникність.

Поради в догляді за тканиною: як доглядати за тафтою?

Чистка тафти повинна бути сухою або із застосуванням ручного прання з холодною водою. Шовкова тафта завжди потребує хімічного чищення; проте тафту з синтетичних волокон можна прати в домашніх умовах.

Ось кілька рекомендацій з прання синтетичної тафти:

 • Використовуйте холодну воду, тому що гаряча вода може призвести до «линяння» барвників.
 • Використовуйте ніжний миючий засіб.
 • Не витискайте  і не скручуйте одяг, щоб не пошкодити тканину і не зіпсувати форму.
 • Сушити вбрання і тканину краще в приміщенні, що добре провітрюється, а не під прямим сонячним промінням. Також їх потрібно розмістити в горизонтальному положенні, попередньо поклавши під низ бавовняну тканину.
 • При необхідності використовуйте праску з низькою температурою нагрівання.