свадебное платье в восточном стиле

Весільна сукня у східному стилі – вічний тренд

Схід – це… Певне у кожної людини будуть свої характеристики. А давайте трішки зіграємо в асоціації. Тепло, море, відпочинок, східні танці, острови, яскравий макіяж та розкіш. Безумовно, якщо говорити про святкові заходи, то розкіш присутня у кожному моменті. Багатство оформлення, декору, церемонії із розмахом… А плаття нареченої – вже окремий вид мистецтва. І ми хочемо більше звернути увагу на окрасу – це весільна сукня у східному стилі.

свадьба Восток

Що собою являє вишивка з арабськими мотивами? Перш за все, такі тканини тяжкі та густо розшиті. Сам декор поєднує в собі багато різних складових: бісер, паєтки, стрази, перли тощо. Візерунки… Тут можна загубитися. Красиві завитки та вензеля разом зі смужками або витіюваті хвилі, котрі створюють неповторні малюнки на полотні.

Без усяких сумнівів, весільні наряди зі східними візерунками ніколи не покинуть колекції світових дизайнерів. З року в рік можна бачити різні трансформації малюнку полотна та зміну фасонів. Але сукні з колоритом Сходу – це вічний тренд, який існує поряд з мінімалістичними тенденціями.

Орієнтальний стиль – що це таке?

Азіатські мотиви від Марокко до Японії сьогодні часто об’єднують одною назвою – орієнтальний стиль одягу. Дослівно, орієнтальний означає східний, властивий Сходу або наближений до нього. Також, семантику «орієнталь» використовують, щоби позначити класичний белліденс (танець живота).

Орієнтальний стиль в сучасній моді увібрав в себе яскраві риси кожної окремої країни Сходу. І всі разом вони створили ансамбль фарб, візерунків та вигадливих малюнків. Але весільні сукні в такому стилі – це не різнокольорова одежа, а шикарні наряди, гідні королев. І саме у весільній моді орієнтальний стиль більше схожий із костюмами східних танцівниць. Ні, не фасоном, а вишивкою та багатством декоративних елементів. Цікаво, про що ми? Тоді йдемо далі.

Характеристики східних орнаментів на весільних тканинах

Тканини у східному стилі для сукні нареченої мають певні особливості. Саме за деякими характеристиками можна об’єднати різні вишиті гіпюри в один клас – східні тканини.

Так чим відрізняються східні орнаменти та візерунки від інших мереживних полотен? Зараз розповімо.

  • У тканинах зі східним орнаментом ви не знайдете класичних квіткових візерунків. Якщо квіти і присутні на полотні, то разом з гілочками, листочками та смужками. Самі бутони, в основному, мають гострі пелюстки.
  • Більшість матеріалів з арабськими мотивами мають високий купонний малюнок. Такий візерунок може бути як одностороннім, так і двостороннім. Але, обов’язково, на сітці є вишиті смужки, завитки або клітинка.
  • Складні орнаменти – це одна з ключових характеристик тканин у східному стилі. Якщо ви не можете описати, що саме зображено на полотні, але сама тканина дуже гарна – тоді, скоріш за все, перед вами мереживо орієнталь.
  • Тканини з красивою та численною вишивкою. Східні тканини мають яскравий блиск та важкі декоративні елементи.
  • Увага на корсет. Полотна з арабськими візерунками ідеально підходять для оформлення верхньої частини сукні. Край тканини часто також розшитий, а сам вишитий матеріал привертає немало уваги до корсету весільного вбрання.

Дані характеристики – це лише загальні обриси розкішних вечірніх малюнків на тканинах. Аби зрозуміти їх краще, треба подивитися на готові вироби.

Відомі дизайнери та арабські мотиви

Іноді трапляється, що дивимося на тканину, і не знаємо, як її застосувати. Здається, все красиво: і візерунок, і вишивка. Але саме в цей момент наша уява відмовляється працювати. Бувало? Знайомо?

На випадок, якщо ви потрапляли в ситуацію вище або просто хочете надихнутися чимось новим, пропонуємо допомогу. Ми підібрали роботи всесвітньо відомих модельєрів, котрі у своїх колекціях часто звертаються до тканин зі східними візерунками. Порція натхнення та естетичного задоволення вам буде забезпечена.

Zuhair Murad

Сукні ліванського модельєра є яскравими прикладами використання східних візерунків. Його оригінальний почерк і матеріали легко впізнати навіть неозброєним оком. Розкішні полотна, крій, який запам’ятовується, фотосесії небаченої краси… Варто подивитися лише на один витвір Зухаїра Мурада, щоб назавжди полюбити Схід.

Ersa Atelier  

Бренд із Румунії, котрий створили 2 сестри, завоював визнання, успіх та статус люксового. Сукні з вишивкою ручної роботи демонструють усю красу та естетику розкоші. Почавши з дизайну театральних костюмів, наряди від Ersa Atelier також мають лиск, який властивий сценічним образам. Але, важливо відзначити, що у руках сестер східні візерунки заграли новими фарбами.

Leah Da Glória

Австралійський бренд активно використовує арабські мотиви у своїх колекціях. Пишні розшиті корсети, рясна вишивка на рукавах та величні візерунки на сукні. Такі моделі представлені у 2021 COUTURE Collection від Leah Da Glória. Багато бісеру, тяжкі сукні – це шик із Австралії зі східними малюнками.

Steven Khalil

Дизайнер з Австралії з ліванським корінням. З дитинства залюблений у моду, Стівен Халіл приніс своє відчуття традицій Сходу у сучасні наряди. Його сукні з хитромудрими візерунками часто можна зустріти на червоних доріжках. А весільна сукня у східному стилі від Steven Khalil поєднує ефективність та ніжність в одному виробі.

Berta

Весільні наряди від Berta – це не тільки виклик та перевірка бар’єрів сучасного світу дизайну. У колекціях ізраїльського модного дому можна знайти і розкішні східні мотиви. І, до речі, зовсім не випадково. Адже Берта Балілті народилась в Каїрі. Вочевидь, навіть не зважаючи на те, що Єгипет вона покинула у 3 роки, тонке відчуття Сходу залишилось у крові і отримало своє відображення у весільних сукнях.

Adamaris

Український весільний бренд також використовує мереживо такого виду. Оздоблення корсету або усієї сукні тканинами зі східними орнаментами не залишиться без уваги ані на весільних подіумах, ані на святковому банкеті. Традиційний закритий фасон сукні, що наближує нас до мусульманського світу, або сміливіші та яскравіші образи з багатою вишивкою? Не покидаючи кордони України, ви зможете підібрати потрібне вбрання.

Підбираємо тканини зі східними візерунками для бездоганних нарядів

Ми розповіли вам тільки про кількох дизайнерів, у чиїх колекціях присутні арабські мотиви. Але і це ще не все. Пропонуємо не ходити далеко, і не летіти до Австралії чи Ізраїлю, коли плануєте пошити весільну сукню у східному стилі. Компанія Wedding Style надає альтернативні мереживні полотна для сукні, в якій кожна дівчина зможе відчути себе східною царицею.

Больше фотографий предложенных вариантов гипюра можно увидеть, перейдя по ссылкам:

Сподіваємося, ви змогли відчути атмосферу Сходу та отримати порцію натхнення. Обирайте тканини, підбирайте прикраси та створюйте ефектні та незабутні наряди для весільного, святкового і навіть повсякденного образу.